Sesja zdjęciowa w Bieszczadach

sesja zdjęciowa w Bieszczadach o wschodzie słońca

Sesja zdjęciowa w Bieszczadach

Ile razy słyszę, że ktoś najchętniej rzuciłby wszystko i wyjechał w Bieszczady, odpowiadam – jadę z Wami, zrobimy sesję zdjęciową! I uwierzcie, nie rzucam słów na wiatr (chyba że jest to wiatr, który smaga twarz na Tarnicy czy Haliczu!). Uwielbiam magię Bieszczad, ich tajemniczość, surowość natury i piękno o każdej porze dnia i roku. Razem z Waszymi uczuciami wszystko to tworzy najdoskonalszy na świecie obraz. Właśnie kilka takich obrazów przygotowałem dla Was poniżej. Pozwólcie przenieść się na plan niejednej sesji plenerowej w Bieszczadach. Poczujcie choć namiastkę tego, co czeka Was na żywo!

Dostaję sporo pytań związanych z organizacją sesji zdjęciowej w Bieszczadach, dlatego też postanowiłem stworzyć ten mini poradni. Jako fotograf miałem okazję realizować zdjęcia w różnych miejscach tej pięknej Bieszczadzkiej krainy, którymi chętnie się z wami podzielę. Poniżej oprócz fotografii, znajdziecie również kilka wskazówek gdzie oraz jak przygotować się do takiej sesji fotograficznego. Liczę że pomoże Wam to w odpowiedzi na pytania dotyczącego waszego wymarzonego pleneru.

sesja zdjęciowa w Bieszczadach przytulonej pary na tle wschodzącego słońcazdjecia spacerującej pary na tle słońca wykonane podczas sesji zdjęciowej w Bieszczadach portret zakochanych na tle niebawchodząca pod górę para zakochanych podczas sesji zdjęciowej w Bieszczadach sesja zdjęciowa w Bieszczadach idącej pary ślubnej na tle wschodzącego słońca Przytulona para ślubna podczas sesji zdjęciowej przy zachodzie słońca w Bieszczadach portret zakochanych na tle zachodzącego słońca w Bieszczadach spacerująca para w trakcie sesji zdjęciowej w Bieszczadach na tle mgły o wschodzie słońca ślubny portret w Bieszczadach w trakcie mgłyschodząca para w trakcie sesji plenerowej z góry w Bieszczadach sesja zdjęciowa jesienią w Bieszczadach

Sesja zdjęciowa w Bieszczadach – gdzie ją wykonać?

Do najbardziej popularnego miejsca na sesje zdjęciową zalicza się bez wątpienia Połoninę Wetlińską. Głównie dlatego, że w miarę łatwo jest się tam dostać. Podejście nie jest bardzo skomplikowane i trwa około godziny. Dodatkowo znajduje się tam małe, urokliwe i do tego najwyżej położone w Bieszczadach schronisko zwane Chatką Puchatka. Można się w nim czegoś napić, zjeść lub przebrać przed na przykład sesją ślubną.

Kolejne ciekawe miejsca w jakich byłem i wykonywałem sesję zdjęciowe to Bukowe Berdo, Połonina Caryńska, Halicz, Rozsypaniec, czy też najwyższy szczyt z obłędną panoramą czyli Tarnica. To wszystko dość charakterystyczne i popularne miejsca dla tego regionu. Na szczęście kraina tych gór jest ogromna. Jeśli zapragniecie zapuścić się w mniej uczęszczane lokalizację to na pewno również coś interesującego znajdziecie.

sesja plenerowa w Bieszczadach o wschodzie słońca para zakochanych podczas sesji plenerowej w Bieszczadach o wschodzie słońca na szczycie Bukowe Berdonarzeczeni podczas sesji plenerowej w Bieszczadach o wschodzie słońca narzeczeni pozujący na tle wschodu słońca w Bieszczadach Bukowe Berdouśmiechnięta para zakochanych w trakcie sesji zdjęciowej w Bieszczadach para ślubna stojąca w trakcie sesji zdjęciowej na skałach w tle zielone Bieszczady para ślubna pozująca na tle wodospadu para ślubna pozująca na tle wodospadu w Bieszczadach para ślubna podczas sesji zdjęciowej w Bieszczadzkim w lesie para ślubna stojąca na skałkach w trakcie sesji plenerowej w Bieszczadach

Sesja plenerowa w Bieszczadach – Kiedy i o której ją zrobić?

Każda pora roku jest wyjątkowa i inna na wykonanie zdjęć. Lato kiedy dominuje soczysta zieleń, a może bajkowa zima. Moją ulubioną bez wątpienia jest złota jesień. Wtedy też panorama Bieszczad wygląda magicznie. Głównie za sprawą palety kolorów jaka rozciąga się po horyzont. Jeśli chodzi o sesje plenerowe w Bieszczadach, to uwielbiam wykonywać je o wschodzie słońca. Widok pojawiającego się powoli za szczytów gór ciepłego światła, dodatkowo potęguje doznania krajobrazowe i niewątpliwie wpływa na efekt końcowy powstałych zdjęć.

W godzinach porannych, w górach, możemy także spotkać gęste mgły. Nie należy się ich bać, że przesłonią nam cały widok. Wręcz przeciwnie-jeśli się pojawią to dodadzą uroku zdjęciom. Wasze fotografię będą dzięki temu nieszablonowe i ponadczasowe. Aby nasza sesja plenerowa w Bieszczadach o wschodzie słońca była wyjątkowa, musimy się trochę poświęcić. Trzeba wstać naprawdę wcześnie rano, tak aby świt zastał nas na szczycie. Wierzcie mi, zdecydowanie warto bo widok jest nieziemski.

Dla osób nie lubiących z samego rana, jest opcja zrobienia sesji plenerowej po południu. Wówczas możemy na spokojnie wejść na szczyt i realizować zdjęcia bez pośpiechu oczekując na zachód słońca. Niezależnie od pory roku oraz godziny wykonywania sesji, dobry i profesjonalny fotograf udający się w Bieszczady, zawsze poradzi sobie w tych pięknych warunkach przyrody.

Sesja plenerowa w Bieszczadach jesienią para ślubna stojąca na tle kolorowych drzew para ślubna podczas jesiennej sesji plenerowej w Bieszczadachpara ślubna podczas jesiennej sesji plenerowej w BieszczadachPara ślubna podczas wschodu słońca w Bieszczadach przy mglistym porankuPrzytulona para ślubna podczas wschodu słońca w Bieszczadach przy mglistym porankumglisty wschód słońca w Bieszczadach para narzeczonych idąca na tle bardzo dużej mgły w Bieszczadach w trakcie sesji zdjęciowej zakochani na szczycie góry w Bieszczadach zakochani na tle nieba w Bieszczadach zimowa sesja zdjęciowa w Bieszczadach zimowa sesja plenerowa w Bieszczadach para ślubna stojąca na śniegufotografia w Bieszczadach wchodzącej pary podczas sesji zdjęciowej

Sesja zdjęciowa w Bieszczadach – jak się do niej przygotować ?

Przede wszystkim uzbrójcie się w dobre nastawienie oraz odpowiednie obuwie górskie. Szpilki i eleganckie buty możecie swobodnie zostawić w domu. Jeśli koniecznie chcecie mieć w nich zdjęcia, to zabierzcie je ze sobą spakowane. W zależności od pory roku, warto również zabrać jakąś nieprzemakalną kurtkę oraz coś ciepłego do założenia. Pogoda w górach bywa zmienna, a w wyższych partiach często silnie wieje. Zdjęcia takie często trwają dłużej niż te tradycyjnie, głównie ze względu na konieczność dłuższej wędrówki do wybranej lokalizacji. Dlatego też warto zabrać ze sobą coś do picia oraz ewentualnie do jedzenia. Przydadzą nam się też latarki (najlepiej czołówki). W końcu na wschód lub zachód słońca (jeśli się na niego zdecydujecie) będziecie wchodzić lub schodzić po ciemku. To wszystko spakujcie w niewielki plecak, tak aby podczas przemieszczania dodatkowy bagaż nie sprawiał nam problemu.

W przypadku kiedy realizujemy sesję ślubną w Bieszczadach, często pojawia się pytanie o to czy główni bohaterowie wchodzą już w strojach ślubnych, czy też ubierają je na górze. I to wszystko zależy od Was. Jeśli Panny młode mają lekkie i łatwe w przemieszczaniu sukienki, a Panom nie przeszkadza garnitur, to zalecam aby byli już ubrani. Mamy dzięki temu możliwość wykonania kilku dodatkowych zdjęć podczas wspinaczki – nie ma również straty czasu na przebieranie się. Oczywiście zanim zdecydujemy się gdzieś wyruszymy sprawdzamy pogodę oraz odpowiednio planujemy nasze działania.

para ślubna podczas sesji wchodząca w Bieszczadzkim lesie zakochani podczas sesji plenerowej w Bieszczadzkim lesie zakochani podczas sesji zdjęciowej w Bieszczadzkim lesie sesja narzeczeńska na tle wschodzącego słońca w Bieszczadachpara ślubna w trakcie sesji zdjęciowej pozująca na tle zielonych Bieszczadportret zakochanych w BieszczadachPanna młoda idąca podczas sesji w Bieszczadach przytuleni zakochani w trakcie sesji plenerowej w Bieszczadach Państwo młodzi wchodzący pod górę w Bieszczadach narzeczeni podczas sesji plenerowej w Bieszczadach Panna młoda spacerująca przy zamglonym poranku w Bieszczadachsesja narzeczeńska o zachodzie słońca w Bieszczadachsukienka podczas sesji w Bieszczadach brudna sukienka ślubna podczas sesji plenerowej w Bieszczadach

A może sesja narzeczeńska w Bieszczadach?

Większość sesji jakie możecie tu zobaczyć to ślubne zdjęcia plenerowe w Bieszczadach, ale zdarza mi się również wykonać zdjęcia o innym charakterze. A gdyby taka sesja pod pretekstem sfotografowania waszej miłości przerodziła się w zaręczyny? Wyobraźcie sobie te wszystkie towarzyszące temu emocje uwiecznione na zdjęciach w niesamowitych warunkach przyrody. Jestem pewien że byłaby to idealna fotograficzna pamiątka na lata oraz super historia do opowiadania.

sesja narzeczeńska w Bieszczadach para trzymająca się za ręce przytuleni zakochani podczas sesji narzeczeńskiej w Bieszczadachzakochani podczas sesji narzeczeńskiej w Bieszczadach wchodzący pod górę jesienią oświadczyny w trakcie sesji narzeczeńskiej w Bieszczadach

A na koniec mam dla Was jeszcze mały backstage filmowy z ostatniej sesji zdjęciowej realizowanej w Bieszczadach:

 

 

Jeśli moje prace przypadły Wam do gustu i myślicie o tym aby wybrać się w Bieszczady na sesję ślubną czy narzeczeńską, to zapraszam do kontaktu.

Chętnie wykonam dla Was zdjęcia które przetrwają wieki 😉

 

 


A może zainteresują Cię inne podobne sesje:

Zobacz więcej...
Dodaj komentarz...

Twój email nie będzie publikowany. Te pola są wymagane *

Dołącz do mnie na Instagramie

@teodor.klepczynski